USTEC·STEs IAC
Immersió, sí! Retallades, no!

podeu opinar, fer consultes i informar en FACEBOOK

facebook

25/11

Webs sindicats

STEi

STEPV

STEs

sepc
sepc
l
mai més
Traducció de documents
Valid CSS!
Valid XHTML 1.0 Transitional

25 de novembre. Dia Internacional en contra de la violència masclista

Manifestacions: BCN, des de Canaletes pl. Sant Jaume."No és no" 19h, altres...

MAS: NOVA AGRESSIÓ SALARIAL

CONCENTRACIÓ 30 de novembre de delegats i delegades

d'USTEC·STEs i de l'IAC conjuntament amb d'altres sindicats

Mesa Funció Pública 30/11 Negociació del aspectes relatius a les condicions de treball dels empleats públics. [opineu sobre aquest tema en FACEBOOK]

roda de premsa

Rigau obre la porta de la docència a una fundació privada de Botín i La Caixa

El Departament incompleix la normativa Facebook

en no fer nomenaments de substitucions els dilluns

ARA, AMB LA COMPACTACIÓ S'ALLARGA EN 4 MESOS LA REDUCCIÓ PER CURA DE FILL/A

retallades
VAGA
VAGA

SETMANA GROGA!

La gent es mou en defensa de

l'EDUCACIÓ PÚBLICA I DE LA SEVA QUALITAT

Amb el suport d'USTEC·STEs

MANIFESTACIONS: BCN plaça de la Universitat a les 18 hores, ...

VAGA
NivCesp CiutatBaixVallsOccMaresmeCentralGironaLleidaTarragonaT.EbreComarques
DATA: 25/1125/1125/1125/1125/1125/1125/1125/1125/1125/11
P ALL 63.773 s:-63.384 s:-
P EES 16.483 s:-19.331 s:-20.499 s:-43.756 s:-
P INF 18.733 s:-18.670 s:-18.600 s:-13.765 s:-19.176 s:-51.267 s:-18.936 s:-19.979 s:-45.509 s:-19.699 s:-
P PAN 60.996 s:-63.561 s:-20.257 s:-63.267 s:-18.243 s:-62.801 s:-61.946 s:-61.013 s:-21.929 s:-
P PEF 18.747 s:-15.440 s:-
P PMU 15.672 s:-17.951 s:-20.317 s:-63.799 s:-
P PRI 14.736 s:-18.821 s:-15.470 s:-17.665 s:-19.171 s:-22.155 s:-9.149 s:-19.908 s:-18.473 s:-15.346 s:-
S 193 14.93115.124
S 507 46.22415.629
S 525 30.498
S 603 19.291
S 605
S 606 43.553
S 609 19.694
S 611 52.444
S 612 30.812
S 625 12.414
S 712 18.433
S AN 7.84416.531
S CLA 10.61646.991
S CN 30.42440.76720.752
S DI 19.87941.276
S EF 18.63312.20814.508
S FQ 30.77114.52230.64940.6168.725
S GE 11.08212.69112.98212.75414.11817.05813.437
S LC 17.53812.80614.8233.408
S LE 21.14313.23618.70417.117
S MA 30.81510.66313.27030.561
S MU 30.269
S PSI 11.08610.272
S TEC 20.04819.63822.07711.678

rigau privatitza

25N

eina447 full183
uab
VAGA 17N

Mesa 20/10: el silenci administratiu convida a la pressió i a la mobilització

USTEC·STEs: NOMENAMENTS difícil cobertura, més informació en FACEBOOK

vilanova
catac
retallades
kap
badalona

OPOSICIONS: Consell de Ministres: Nous continguts mestres, FP...

retallades

IAC convoca CONCENTRACIÓ contra les retallades i els acomiadaments

Magisnet: Jornada de protestas contra los recortes en cuatro autonomías

Dimarts 1/11:

Diari de Girona: TESTMANIA

La Vanguardia: El sexe del saxòfon

La Vanguardia: Són els que manen

Público: Fuera las caretas: la salud, bien privado

Púbico: De pirómanos a bomberos

Diumenge 30/10:

El País: Molesto, luego existo

Diari de Girona: Hi haurà oposicions?

Mesa 20/10: el silenci administratiu convida a la pressió i a la mobilització

Mesa Sectorial 20/10 (informació - Resum)

* Aplicació del SEP ... i acollida d'alumnat per part del professorat. * Anàlisi i valoració ... adjudicacions provisionals.* Anàlisi i valoració i dades de l’inici de curs, plantilles... * Anàlisi, valoració i dades dels normenaments telemàtics i telefònics des del día 31 d’agost.

opineu sobre aquests temes en FACEBOOK

retallades

NO A LES RETALLADES - CONCENTRACIONS

27oct

roda de premsa 26 octubre
Sabadell

Prou Retallades CONCENTRACIÓ Sabadell

Professorat interí i substitut 

BORSA: per especialitats/número

BORSA: llista d'incorporacions juliol 2011 publicada la llista definitiva, FACEBOOK

h
proposta

Mesa Sectorial 20/10: un silenci administratiu que convida a la pressió i a la mobilització

proposta sobre els nomenaments telemàtics

retallades
madrid
27oct
RETALLADES

Prou Retallades FOTOS CONCENTRACIÓ a l'Hospitaleth

TGN

OPOSICIONS 2011Xerrada p. en pràctiques

TARRAGONA: Local USTEC·STEs c. August 21 dilluns 7/11 18h

FOTOS TANCADA IES Francesc Macià de Cornellà

CONCENTRACIÓ 14/10 al Consorci d'Educació

i avui dissabte 15 d'octubre a la tarda (hores i llocs)

PASSEM DE LA INDIGNACIÓ A L'ACCIÓ

cornella

BORSA: llista d'incorporacions juliol 2011 reclamacions fins dilluns 10, FACEBOOK

6.655 persones admeses, punts/número: 52/ 60.001 - 22,5/61.000 - 17/62.000 -... +

EL TREBALL ÉS UN DRET, NO UN PRIVILEGI

21.000 alumnes més i el professorat interí sense feina

SUPORT A LA VAGA D’ESTUDIANTS DEL 6 D’OCTUBRE

GRUP FACEBOOK: participa-hi

6.000 FACEBOOK

CiU pretén desmantellar el sistema públic de LLARS D’INFANTS

per la JUSTÍCIA SOCIAL DEFENSEM els SERVEIS PÚBLICS

18S

RODA DE PREMSA D'USTEC·STEs

VALORACIÓ INICI DE CURS 2011-12

intranet
sabadell
no a les retallades

Somescola denuncia la persecució del model lingüístic escolar a Catalunya

21.188 adjudicacions per especialitats i per centres

5.828 adjudicacions de p. interí per número i SSTT

OPOSICIONS: notes de tall seleccionats/des

Seleccionats/des: 28/7/2011 - 22/6/2010 - 5/8/09 - 5/8/08 - 7/8/07

OPOSICIONS: notes de tall seleccionats/des

Departament: Accés per als aspirants aprovats no seleccionats a les oposicions

seleccionats/des (tall) (d:definitiu): DI L (5,8372) - TEC L-R (d: 6,1299) -LE E L (6,2325)

FI L-R (7,433) - GE E L-R (7,1582) - MA E L-R (6,085) - OE E L-R (7,3649) - CN L (7,34)

FQ E L-R (8,034) - EF L-R (8,3179) 627 L (4,5954) - 621 L (7,3431) - LC E L-R (7,0632)

FOL L-R (7,8535) EOIAN L (7,0839) - 510 L (6,9837) - AN L (d:7,5721) MU: E, L-R (7,392)

525 L (d: 6,4899) - LA L (8,0950) - 507 E L (d: 4,1821) - GREC L (d: 6,7834)

622 L-R (d: 7,4470)

eina344

Professorat INTERÍ/substitut:

Informació bàsica, eina 444

VALORACIÓ DEL CURS 2010-2011

RETALLADES I DESGAVELL ORGANITZATIU

MESA SECTORIAL 22/6 Instruccions organització i funcionament serveis educatius (CRP, EAP, ELIC, CREDA, CREDV i CdA) curs 2011-12 - Condicions laborals professorat de persones adultes

USTEC·STEs (IAC) convoca al professorat, i a la ciutadania en general, a participar activament a la MANIFESTACIÓ que tindrà lloc diumenge, 19 de juny:

En contra de les retallades. En defensa dels serveis públics. NO VOLEM PAGAR LA SEVA CRISIS.

Junta de Personal de les Terres de l'Ebre: Carta als Claustres

juliol 2011 - calendari - majors de 55 - corresponsabilitat - sancions - esbarjo - ZER- proves setembre - FP - proves ESO - Batxillerat en tres cursos...

STEPVBarcelona 9/6

CONCENTRACIÓ: Sí a l'ensenyament en català!

MESA SECTORIAL dimecres 8 de juny: Titulacions de grau que capaciten per impartir ESO i Batxillerat. --- Organització funcionament de centres ARTS PLÀSTIQUES I DISSENY - ESCOLES OFICIALS D’IDIOMES (EOI) - CENTRES DE PERSONES ADULTES - Elaboració i aprovació dels horaris en els centres de secundària - PAS i professionals d'atenció educativa centres

CANVIS i VALORACIÓ en LA NOVA PROPOSTA DE CALENDARI 1/6

Criteris generals per a la confecció plantilles dels centres 2011-12

MESA SECTORIAL dimecres 1 de juny: Signatura de l'Acord del personal interí - Organització i funcionament dels centres PRIMÀRIA. Organització i funcionament dels centres SECUNDÀRIA.

Mesa Funció Pública

NOVES RETALLADES SALARIALS, FINS QUAN?

BLOG DE DEBAT la jornada intensiva

COMUNICAT DAVANT L’ACORD SOBRE LES OPOSICIONS

CONCURS de TRASLLATS: PUBLICADES VACANTS DEFINITIVES

comparació entre les vacants definitives i les provisionals: 172 canvis

JUNTA DE PERSONAL DOCENT DE TARRAGONA: Propostes

FAS: NO S'HA PUBLICAT, ni se sap quan es publicarà, ni se sap si s’arribarà a publicar, i si es publica no se sap amb quin import...

RETRIBUCIONS PERSONAL LABORAL: Full retallada 2011

USTEC·STEs DENUNCIA LA RETALLADA DE LES AJUDES PER A LA SETMANA BLANCA

ustecstes@sindicat.net Configurar el nou CORREU XTEC
9è congrés

Acord CCOO Departament

Mesa Sectorial 9/11/2005: ACORD --- USTEC·STEs i UGT no signem

FULL 36 9/11/2005: No signem. Un acord que hipoteca el futur

D Correus (en lloc dels ... s'ha de posar @sindicatnet.cat)

Barcelona, barcelona...; Girona, girona...; Lleida, lleida...; Tarragona, tarragona...; Tortosa, tortosa...

    - Activitat pàgina inicial

Catalunya, País Valencià i les Illes protocol  d'actuació conjunta.iac

Treball:

Residències de temps lliure

Calendari 2011

les

youtube  twitter