ustec

Centres que faran jornada intensiva el proper curs 2012-2013

Primària:

El Papiol (Baix Llobregat)
Olivar Vell (Esclanyà-Begur)
Vall-Llòbrega
i els 3 centres de Platja d'Aro (Vall d'Aro, Fanals d'Aro y Els Estanys).

Secundària:

Terres de l'Ebre

Fan intensiva tots els instituts excepte:

Gandesa, Sta. Bàrbara, els Instituts-Escola i d'Amposta l'Institut de Tecnificació.

Lleida

INSTITUTconcedidadenegadaNO demanada
AGRAMUNT
ALCARRÀSx
ALMACELLESx
ALMENARx
ARTESA DE SEGREx
CIUTAT DE BALAGUERx
ALMATÀ de BALAGUERx
BELLCAIRE D'URGELLx
BELLPUIGx
LES BORGES BLANQUESx
ANTONI TARROJA de CERVERAx
LA SEGARRA de CERVERAx
ESTERRI D'ÀNEU?
LA GRANADELLAx
GUISSONAx
CAPARRELLAx
GUINDÀVOLSx
JOAN ORÓx
JOSEP LLADONOSAx
MANUEL DE MONTSUARx
MARIA RÚBIESx
MÀRIUS TORRESx
RONDAx
SAMUEL GILI I GAYAx
TORREVICENSx
MOLLERUSSA de MOLLERUSSA
LA SERRA de MOLLERUSSAx
T. DE PONENT de MOLLERUSSAx
OLIANAx
LA POBLA DE SEGURx
PONT DE SUERTx
PONTSx
VAL D'ARANx
SERÒSx
SEU D'URGELLx
SORTx
A. COSTAFREDA de TÀRREGA
M. DE PEDROLO de TÀRREGA
TREMPx
TORREFARRERAx
LA MITJANAx
CASTELL DELS TEMPLERSx

Catalunya Central

COMARCA MUNICIPI tipus centre
AnoiaCapelladesInstitutMolí de la Vila
AnoiaIgualadaInstitutPere Vives i Vich
AnoiaIgualadaInstitutJoan Mercader
AnoiaMasquefaSec. d'Institutde Masquefa
AnoiaPieraInstitutGuinovarda
AnoiaPieraSec. d'InstitutSalvador Claramunt
AnoiaSanta Margarida de MontbuiInstitutMontbui
AnoiaVallbona d'AnoiaSec. d'Institutde Vallbona d'Anoia
AnoiaVilanova del CamíInstitutPla de les Moreres
BagesArtésInstitutMiquel Bosch i Jover
BagesCastellbell i el VilarSec. d'InstitutBages Sud
BagesManresaInstitutLacetània
BagesManresaInstitutLluís de Peguera
BagesManresaInstitutPius Font i Quer
BagesManresaInstitutGuillem Catà
BagesManresaInstitutCal Gravat
BagesMoiàInstitutMoianès
BagesNavarclesSec. d'Institutde Navarcles
BagesSallentInstitutLlobregat
BagesSant Fruitós de BagesInstitutGerbert d'Aurillac
BagesSant Vicenç de CastelletInstitutCastellet
BagesSantpedorInstitutd'Auro
BagesSúriaInstitutMig-Món
BerguedàBagàInstitutL'Alt Berguedà
BerguedàBergaInstitutGuillem de Berguedà
BerguedàBergaSec. d'InstitutSerra de Noet
BerguedàGironellaInstitutPere Fontdevila
BerguedàPuig-reigInstitutde Puig-reig
OsonaCentellesInstitutPere Barnils
OsonaPrats de LluçanèsInstitutCastell del Quer
OsonaSant Quirze de BesoraSec. d'InstitutBisaura
OsonaTaradellInstitutTaradell
OsonaVicInstitutde Vic
OsonaVicInstitutJaume Callís
OsonaVicInstitutLa Plana

BAIX

PoblacióCodiCentre
BEGUES
08064908SEC. D'INSTITUT BEGUES
CASTELLDEFELS
08040539INSTITUT LES MARINES
08047480INSTITUT MEDITERRÀNIA
CERVELLÓ
08067144SEC. D'INSTITUT DE CERVELLÓ
COLLBATÓ
08063801SEC. D'INSTITUT DE COLLBATÓ
CORNELLÀ DE LLOBREGAT
08016781INSTITUT ESTEVE TERRADAS I ILLA
08016793INSTITUT FRANCESC MACIÀ
08033900INSTITUT JOAN MIRÓ
08059688INSTITUT MARIA AURÈLIA CAPMANY
08035143INSTITUT MIQUEL MARTÍ I POL
ESPARREGUERA
08040540INSTITUT EL CAIRAT
08053285INSTITUT EL CASTELL
ESPLUGUES DE LLOBREGAT
08017153INSTITUT JOANOT MARTORELL
08041374INSTITUT LA MALLOLA
08017131INSTITUT SEVERO OCHOA
GAVÀ
08017530INSTITUT DE BRUGUERS
MARTORELL
08037152INSTITUT JOAN ORÓ
08020620INSTITUT POMPEU FABRA
08073077SECCIÓ D'INSTITUT DE MARTORELL
MOLINS DE REI
08034217INSTITUT BERNAT EL FERRER
08021430INSTITUT LLUÍS DE REQUESENS
OLESA DE MONTSERRAT
08063813INSTITUT CREU DE SABA
08043978INSTITUT DANIEL BLANXART I PEDRALS
PALLEJÀ
08053297INSTITUT DE PALLEJÀ
PRAT DE LLOBREGAT, EL
08023131INSTITUT BALDIRI GUILERA
08071691INSTITUT ESCOLA DEL PRAT
08054198INSTITUT ESTANY DE LA RICARDA
08047492INSTITUT RIBERA BAIXA
08043589INSTITUT SALVADOR DALÍ
SANT ANDREU DE LA BARCA
08043671INSTITUT EL PALAU
08053315INSTITUT MONTSERRAT ROIG
SANT BOI DE LLOBREGAT
08025605INSTITUT CAMPS BLANCS
08047509INSTITUT ÍTACA
08043681INSTITUT MARIANAO
08033961INSTITUT RAFAEL CASANOVA
SANT ESTEVE SESROVIRES
08061129INSTITUT JOSEP FUSALBA
SANT FELIU DE LLOBREGAT
08041519INSTITUT MARTÍ DOT
08026397INSTITUT OLORDA
SANT JOAN DESPÍ
08026683INSTITUT FRANCESC FERRER I GUÀRDIA
08033973INSTITUT JAUME SALVADOR I PEDROL
SANT JUST DESVERN
08033985INSTITUT DE SANT JUST DESVERN
SANT VICENÇ DELS HORTS
08034011INSTITUT FREDERIC MOMPOU
08053340INSTITUT GABRIELA MISTRAL
SANTA COLOMA DE CERVELLÓ
08063229SEC. D'INST. STA. COLOMA DE CERV.
TORRELLES DE LLOBREGAT
08061361SEC. D'INST. TORRELLES DE LLOBREGAT
VALLIRANA
08044570INSTITUT VALL D'ARÚS
VILADECANS
08034621INSTITUT DE SALES
08068495INSTITUT DE VILADECANS
08053364INSTITUT JOSEP MESTRES I BUSQUETS
08045860INSTITUT MIRAMAR
08031228INSTITUT TORRE ROJA

Girona

girona

Consorci

El CEB autoritza 19 centres públics de secundària a fer horari compactat

25/06/2012

El Consorci d'Educació de Barcelona ha autoritzat un total de 19 centres públics de secundària de la ciutat a realitzar la jornada compactada. La decisió es va fer saber a finals de la setmana passada a tots els afectats i és d'aplicació a partir del curs vinent. Aquesta autorització és només per a un curs. Les sol·licituds no autoritzades són a causa de l'incompliment de les condicions necessàries.

En total, al Consorci d'Educació de Barcelona havien demanat l'horari compactat 24 centres (un 38% del total). L'autorització suposa doncs un 79% dels que ho van demanar. De manera general, als centres que se'ls ha desestimat la petició és perquè no complien els requisits de la convocatòria, ja sigui perquè l'horari no era l'adequat o no hi havia acord del consell escolar del centre, entre d'altres aspectes.

A Catalunya s'han autoritzat el 93,58% de les peticions que es van rebre a les distintes delegacions territorials, el que suposa 379 instituts autoritzats. Dels més de 600 instituts, uns 405 van sol·licitar la jornada compactada.

Els 19 centres públics de secundària autoritzats són:

Barcelona Congrés (Districte de Nou Barris)
Barri Besòs (Districte de Sant Martí)
Flos i Calcat (Districte de Nou Barris)
Front Marítim (Districte de Sant Martí)
Les Corts (Districte de Les Corts)
Jaume Balmes (Districte de l'Eixample)
Joan d'Àustria (Districte de Sant Martí)
Joan Salvat-Papasseit ((Districte de Ciutat Vella)
Manuel Carrasco i Formiguera (Districte de Nou Barris)
Menéndez y Pelayo (Districte de Sarrià-Sant Gervasi)
Montjuïc (Districte de Sants-Montjuïc)
Pau Claris (Districte de Ciutat Vella)
Príncep de Girona (Districte d'Horta-Guinardó)
Príncep de Viana ((Districte de Sant Andreu)
Rambla Prim (Districte de Sant Martí)
Salvador Espriu (Districte de Sant Martí)
Sant Andreu ((Districte de Nou Barris)
Vila de Gràcia (Districte de Gràcia)
XXV Olimpíada (Districte de Sants-Montjuïc)

 

voc


USTEC·STEs IAC, Actualitzat:

09/01/2019 13:27 (5)